skip to content

Valtuutetut ja varavaltuutetut 2017 - 2021

Valtuutetut 2017 - 2021

Alettin Basboga
Alettin Basboga
yrittäjä
040 580 7781
bogaletin@outlook.com

Sirkku Hildén
Sirkku Hildén
terveydenhoitaja
050 327 2691
sirkku.hilden@gmail.com

Mika Kari
Mika Kari
kansanedustaja
050 398 5601
mika.kari@eduskunta.fi

Pasi Karjalainen
Pasi Karjalainen
muovityöntekijä, yrittäjä
040 777 1245
044 792 2414
pasi.karjalainen@lh.lahti.fi

Pekka Komu
Pekka Komu
liiketoimintakehittäjä
040 741 3299
pekka.komu@gmail.com
pekka.komu@lahti.fi

Jetta Laakso
Jetta Laakso
pack design assistant, luottamusmies

jetta.laakso@lh.lahti.fi

Jetta Laakso
Minna Lampinen
yksityinen perhepäivähoitaja

minna.lampinen@saunalahti.fi

Kari Lempinen
Kari Lempinen
postinjakelun valtakunnallinen pääluottamusmies
0400 800 657
kari.lempinen@posti.com

Sanna Mäkinen
Marju Markkanen
rehtori, kasvatustieteen tohtori

marju@marjumarkkanen.fi

Sanna Mäkinen
Sanna Mäkinen
Toiminnanjohtaja
0400 543 828
sanna.makinen@lvas.fi

Sanna Mäkinen
Maria Mäkynen
Koulutuspäällikkö
040 529 8113
maria.rytkonen@tsl.fi

Erkki Nieminen
Erkki Nieminen
kasvatustieteen tohtori
0400 842 323
erkki.nieminen@lh.lahti.fi

Jarkko Nissinen
Jarkko Nissinen
tradenomi
040 501 5995
jaskanissinen@hotmail.com

Tapani Ripatti
Tapani Ripatti
toimittaja, eläkkeellä

tapani.ripatti@lh.lahti.fi

Sinikka Ruuska
Sinikka Ruuska
lähihoitaja
040 768 0062
sinikka.ruuska@lh.lahti.fi
sinikka.ruuska@dnainternet.net

Reijo Savurinne
Reijo Savurinne
koneasentaja, eläkeläinen
040 553 3767
reijo.savurinne@lh.lahti.fi

Ville Skinnari
Ville Skinnari
kansanedustaja, lakimies (Master of Laws)
040 504 8187
ville.skinnari@eduskunta.fi

Anneli Viinikka
Ulla Vaara
Osastonsihteeri, eläkeläinen
044 298 5607
ulla.vaara@lh.lahti.fi

Anneli Viinikka
Anneli Viinikka
kodinhoitaja, eläkkeellä
787 5571
viinikka.anneli@gmail.com

Valtuustoryhmään kuuluvat varavaltuutetut 2017 - 2021

Seppo Koskinen
Juha Halme
Ensihoitaja

juha.halme@lh.lahti.fi

Seppo Koskinen
Seppo Koskinen
Eläkeläinen
050 558 0938
seppotapio.k@gmail.com

Seppo Koskinen
Neea Similä
Insinööri
050 526 5923
neea.simila@gmail.com

Ulla Koskinen-Laine
Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija
044 416 3575
ulla@kinoiiris.com


Roosa Rusanen
opiskelija, liikunnanohjaaja AMK

roosa.rinne@outlook.com

Jari Hartman
Jari Hartman
työvalmentaja
050 382 4990
jari.hartman@phnet.fi

Tomi Sairomaa
Tomi Sairomaa
kohdevalvoja
050 543 5871
tomi.sairomaa@gmail.com

 

Varavaltuutetut 2017 - 2021

Riitta Erviä
Riitta Erviä
Työteknikko, eläkeläinen
0400 661 304
riitta.ervia@phnet.fi

Rauno Grönroos
Rauno Grönroos
varastotyöntekijä, eläkkeellä
0400 798 131
rauno.gronroos@lh.lahti.fi
rauno.gronroos@phnet.fi

Marjut Hakala
Marjut Hakala
Perushoitaja, pääluottamusmies
0500 846 381
marjut.hakala@lh.lahti.fi

Tarja Kirvesmies
Tarja Kirvesmies
Sopimusala-asiamies, työnohjaaja
0400 450 122
tarja.kirvesmies@proliitto.fi

Heikki Moilanen
Heikki Moilanen
Veturinkuljettaja, eläkkeellä
040 548 8032
simson043@gmail.com

Jouni Nurminen
Jouni Nurminen
toimitusjohtaja
050 347 1016
jouni.nurminen@c-advice.com

Risto Paulamäki
Risto Paulamäki
Luokanopettaja
03 751 4262
risto.paulamaki@lh.lahti.fi

Riikka Raaska
Riikka Raaska
laboratorionhoitaja, työsuojeluvaltuutettu

riikka.raaska@lh.lahti.fi

Riikka Raaska
Ilona Rinne
opiskelija, sosionomi AMK

ilonarinnee@gmail.com

Seppo Koskinen
Eemeli Salomäki
yksilövalmentaja
040 771 1463
eemeli.salomaki@luukku.com

Antti Sirvo
Antti Sirvo
yrittäjä
044 284 1925
antti@ravintolatorvi.fi

Seppo Koskinen
Kimi Uosukainen
Nuorisovaltuustojen liiton pj.
040 960 7210
kimi.uosukainen@gmail.com

 

Facebook Twitter Liity jäseneksi


 
Hämeenkatu 7, 15110 Lahti | puh. 050 599 7837 | toimisto[at]lahdendemarit.fi