skip to content

Valtuusto 2013- 2017 (Nastola alkaen 1.1.2016)

 

Valtuutetut 2013 - 05/2017

Alettin Basboga

Alettin Basboga
yrittäjä
040 580 7781
bogaletin@outlook.com

Rauno Grönroos

Rauno Grönroos
varastotyöntekijä
0400 798 131
rauno.gronroos@lh.lahti.fi
rauno.gronroos@phnet.fi

Jari Hartman

Jari Hartman
pääluottamusmies
050 382 4990
jari.hartman@phnet.fi

Sirkku Hildén​​

Sirkku Hildén
valtuustoryhmänII varapuheenjohtaja, terveydenhoitaja
050 327 2691
sirkku.hilden@gmail.com

Susanna Iivonen-Pekesen

Susanna Iivonen-Pekesen
esiopetuksen vastaava kuraattori
050 594 3794
susanna.iivonen-pekesen@lahti.fi

Katja Ilmoniemi

Katja Ilmoniemi
lähihoitaja
044 281 5406
katja_ilmoniemi@hotmail.com

Marja-Liisa Immonen ​​

Marja-Liisa Immonen
lähihoitaja
040 573 6253
marja-liisa.immonen@lh.lahti.fi
marjarto@wippies.fi

Mika Kari

Mika Kari
kansanedustaja
050 398 5601
mika.kari@eduskunta.fi

Pasi Karjalainen ​​

Pasi Karjalainen
putkilinjanhoitaja
040 777 1245
044 792 2414
pasi.karjalainen@lh.lahti.fi

Pekka Komu

Pekka Komu
liiketoimintakehittäjä
040 741 3299
pekka.komu@gmail.com
pekka.komu@lahti.fi

Ulla Koskinen-Laine​​

Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija
044 416 3575
ulla@kinoiiris.com

Jetta Laakso

Jetta Laakso
pack design assistant, luottamusmies
jetta.laakso@lh.lahti.fi

Kari Lempinen

Kari Lempinen
postinjakelun valtakunnallinen pääluottamusmies
0400 800 657
kari.lempinen@posti.com

Teuvo Liikaluoma

Teuvo Liikaluoma
kiinteistönhoitaja
050 337 5933
040 773 9770
teuvo.liikaluoma@lh.lahti.fi

Maire Lähteenmäki ​​

Maire Lähteenmäki
terveydenhoitaja, eläkeläinen
maire.lahteenmaki@lh.lahti.fi
maire.lahteenmaki@gmail.com

Erkki Nieminen

Erkki Nieminen
kasvatustieteen tohtori
0400 842 323
erkki.nieminen@lh.lahti.fi

Jarkko Nissinen

Jarkko Nissinen
valtuustoryhmän puheenjohtaja, tradenomi
040 501 5995
jaskanissinen@hotmail.com

Jouni Nurminen

Jouni Nurminen
toimitusjohtaja
050 347 1016
jouni.nurminen@c-advice.com

Riikka Raaska

Riikka Raaska
laboratorionhoitaja,
työsuojeluvaltuutettu
riikka.raaska@lh.lahti.fi

Tapani Ripatti

Tapani Ripatti
tapani.ripatti@lh.lahti.fi

Sinikka Ruuska

Sinikka Ruuska
perushoitaja
040 768 0062
sinikka.ruuska@lh.lahti.fi
sinikka.ruuska@dnainternet.net

Kari Salmi

Kari Salmi
johtaja
040 519 8473
kari.salmi@phnet.fi
kari.salmi@lh.lahti.fi

Reijo Savurinne

Reijo Savurinne
koneasentaja
040 553 3767
reijo.savurinne@lh.lahti.fi

Antti Sirvo

Antti Sirvo
pankkitoimihenkilö, yrittäjä
044 284 1925
antti@ravintolatorvi.fi

Ville Skinnari

Ville Skinnari
kansanedustaja, lakimies (Master of Laws)
040 504 8187
ville.skinnari@eduskunta.fi

Virpi Suhonen

Virpi Suhonen
laadunvarmistaja, eläkeläinen
040 719 9048
virpi.suhonen@lh.lahti.fi

Paul Sundström

Paul Sundström
Eläkeläinen
puh.050 321 5471
paul.sundstrom@lh.lahti.fi

Anneli Viinikka

Anneli Viinikka
kodinhoitaja, pääluottamusmies
787 5571
viinikka.anneli@gmail.com

Anne-Mari Vilkman

Anne-Mari Vilkman
sairaanhoitaja
040 414 6064
anne-mari.vilkman@lh.lahti.fi
anne-mari.vilkman@phsotey.fi

Seppo Virtanen

Seppo Virtanen
valtuustoryhmän I varapuheenjohtaja, liikuntaneuvos
0440 224 693
seppo.virtanen@lh.lahti.fi

Valtuustoryhmään kuuluvat varavaltuutetut 2013 - 05/2017

Seppo Koskinen

Seppo Koskinen
Eläkeläinen
puh.050 558 0938
seppotapio.k@gmail.com

Riitta Erviä

Riitta Erviä
Työteknikko, eläkeläinen
puh.0400 661 304
riitta.ervia@phnet.fi

Mikko Saukko

Mikko Saukko
Yht. yo
puh.050 597 7500
mikko.saukko@uta.fi

Heikki Moilanen

Heikki Moilanen
Veturinkuljettaja, pääluottamusmies
puh.040 548 8032
simson043@gmail.com

Neea Similä

Neea Similä
Insinööri
puh.050 526 5923
neea.simila@gmail.com

Sanna Mäkinen

Sanna Mäkinen
Toiminnanjohtaja
puh.0400 543 828
sanna.makinen@lvas.fi

Valtuustoryhmään kuuluvat varavaltuutetut 2013 - 05/2017 (Nastola)

Petteri Hyttinen
Sopimusalavastaava

Paavali Kärkkäinen
Koneenhoitaja

Eila Lampio

Eila Lampio
Kustannuslaskija, eläkeläinen

Tero Virtanen
Metallimies

Pekka Sillanmäki
Muovityöläinen

Petri Haapa
Filosofian maisteri

Varavaltuutetut 2013 - 05/2017

Sara Etola

Sara Etola
Restonomi
puh.044 7477 066
sara.etola@gmail.com

Marjut Hakala

Marjut Hakala
Perushoitaja, pääluottamusmies
puh.0500 846 381
marjut.hakala@lh.lahti.fi

Tarja Kirvesmies

Tarja Kirvesmies
Sopimusala-asiamies, työnohjaaja
puh.0400 450 122
tarja.kirvesmies@proliitto.fi

Tuula Kivimäki

Tuula Kivimäki
Laitoshuoltaja
puh.050 441 0309
tuula.kivimaki@wippies.fi

Natalia Kylmänen

Natalia Kylmänen
Eduskunta-avustaja
puh.0400 945 286
natalia.kylmanen@gmail.com

Pia Lampen

Pia Lampen
Tuoteryhmävastaava
puh.044 580 0115
pia.lampen@phnet.fi

Anna-Maija Martikainen

Anna-Maija Martikainen
Eläkeläinen
puh.050 538 8241
anna-maija.martikainen@phnet.fi

Risto Paulamäki

Risto Paulamäki
Luokanopettaja
puh.03 751 4262
risto.paulamaki@lh.lahti.fi

Tomi Sairomaa

Tomi Sairomaa
Työnjohtaja
puh.050 543 5871
tomi.sairomaa@gmail.com

Soile Sauranen
Tradenomi

Johanna Tuliainen
Ammatillinen opettaja, erityislapsen omaishoitaja

Kimmo Virtanen

Kimmo Virtanen
Laatupäällikkö, luottamusmies
puh.040 540 9354

Varavaltuutetu 2013 - 05/2017 (Nastola)

Juhani Juva
Vihertyönjohtaja

Veli-Matti Kähäri
Sähkölaitosasentaja

Eero Mäkinen
Ostaja, eläkeläinen

Riitta Okkonen
Kuvanvalmistaja, pääluottamusmies

Milla Salakka
Lähihoitajaopiskelija

Milko Vaak
Kuorma-autonkuljettaja

Facebook Twitter Liity jäseneksi


 
Hämeenkatu 7, 15110 Lahti | puh. 050 599 7837 | toimisto[at]lahdendemarit.fi